Światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń internetowych i poczty elektronicznej, ochrony firewallowej i systemów do tworzenia kopii zapasowych

 

Barracuda Web Filter jest zintegrowanym rozwiązaniem do filtrowania treści, blokowania aplikacji i ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem. Rozwiązanie jest wydajne, łatwe w użyciu i przystępne cenowo (bez opłat per liczba użytkowników) dla organizacji każdej wielkości. Pozwala na egzekwowanie polityk korzystania z zasobów Internetu poprzez blokowanie dostępu do witryn i aplikacji internetowych, które nie są związane z działalnością organizacji oraz eliminuje programy szpiegujące i inne formy szkodliwego oprogramowania z Twojej sieci komputerowej.

 

Barracuda Spam &Virus Firewall jest numerem 1 wśród najczęściej używanych urządzeń do filtrowania spamu (ponad 70.000 dostarczonych urządzeń), dostarczającym pełnej ochrony Twojego serwera pocztowego. Zapewnia wydajne, łatwe w użyciu i niedrogie w utrzymaniu rozwiązanie (brak opłat per liczba użytkowników), które eliminuje spam, wirusy i inne zagrożenia z poczty elektronicznej.

 

Barracuda Web Application Firewall jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do ochrony aplikacji i stron internetowych, zapewniającym kompleksową ochronę przed atakami hakerów polegającymi na wykorzystaniu luk w zabezpieczeniach witryn i aplikacji internetowych w celu kradzieży danych, wywołania odmowy usługi (DoS) lub podmiany zawartości witryn sieci Web.

 

Barracuda NG Firewall to rodzina urządzeń fizycznych i wirtualnych, których zadaniem jest ochrona sieci, poprawa łączności site-to-site i ułatwienie administracji narzędziami sieciowymi. Poza zaawansowanymi technologiami firewalla sieciowego i VPN, Barracuda NG Firewall łączy w sobie kompletny zestaw technologii firewallowych następnej generacji, w tym kontrolę aplikacji siódmej warstwy, zapobieganie włamaniom, filtrowanie WWW, antywirusa, antyspam i kontrolę dostępu do sieci.

 

BarracudaLoadBalancer jest przystępnym cenowo i łatwym w użyciu urządzeniem, które zapewnia szerokie możliwości zachowania dostępności usług w przypadku awarii serwera, potrzeby rozłożenia ruchu na wielu serwerach i zintegrowane zabezpieczenie przed włamaniami do sieci.

 

Barracuda Message Archiver jest kompleksowym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem do archiwizacji poczty elektronicznej, które pozwala na efektywne indeksowanie i przechowywanie wszystkich wiadomości pocztowych oraz na tworzenie polityk zgodności z przepisami prawnymi. Dzięki temu umożliwia administratorom, audytorom oraz użytkownikom szybkie wyszukiwanie każdej wiadomości e-mail przechowywanej w archiwum.

 

Barracuda Backup Server tworzy pełną kopię zapasową danych na urządzeniu, a następnie ich backup zewnętrzny. To hybrydowe podejście łączy to co w obu rozwiązaniach najlepsze – lokalny backup na dedykowanym urządzeniu oraz opcjonlanie dodatkową ochronę danych przez bezpieczne przechowywanie w „chmurze” na serwerach Barracuda Networks. Domyślnie jest stosowana deduplikacja danych, dzięki której pamięć potrzebna do przechowywania kopii zapasowych zmniejsza się od 20 do 50 razy.

 

Yosemite Desktop / Laptop Backup to oprogramowanie przeznaczone do ciągłego tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych na komputerach Windows. W przeciwieństwie do okresowego tworzenia kopii zapasowych, które działa w oparciu o harmonogram, Yosemite Desktop / Laptop Backup śledzi historię zmian dokonywanych na plikach przy ich edycji lub usuwaniu i automatycznie replikuje kopię bezpieczeństwa danych do systemu przechowywania danych w lokalnej sieci komputerowej lub do lokalnych urządzeń do tworzenia kopii zapasowych (np. dysku USB).